Jesen u stilu rime i Rima

pears Dana 25.09.2017. održan je tematski dan pod nazivom "Jesen u stilu rime i Rima" sa učenicima 3. razreda. Sprovedeno je niz aktivnosti koje kod dece razvijaju ljubav prema umetnosti. U okviru tematskog dana sve je bilo u stilu stiha i rime. Učenici su mogli da na časovima matematike, srpskog jezika, narodne tradicije i likovne kulture, radeći na zadacima povezanim sa nastavnim sadržajem, primene rimu i tog dana obrađene rimske cifre. Učenici su bili inspirisani jesenjim  motivima. Na času narodne tradicije upoznali su se sa starim zanatom pravljenje korpi i napravili divne korpice od papira. U toku likovne kulture uz pomoć svojih roditelja, koristeći plodove zlatne jeseni, izrazili su svoju kreativnost i maštu i u znaku jeseni nastali su ramovi za slike. Realizatori: Veroslava Vlastić-učitaljica i Vladanka Milošević- pedagog.