Aktivnosti povodom dečije nedelje 2015

decija nedelja3Kao i svake godine naša škola je spremno i sa radošću dočekala i ovaj oktobar. Neopisiva radost dece nižih razreda doprinela je da ova kišna nedelja bude vesela i razdragana. Ovogodišnja tema dečije nedelje „PODRŠKA PORODICI – NAJBOLjA PODRŠKA DECI !!! izmamila je mnogo aktivnosti i igara. Kreativnost naših učitelja ogledala se u osmišljavanju raznih aktivnosti, pa je tako prva bila radionica sa roditeljima na nivou svih razreda „ Mostovi među generacijama“. U gostima su nam bile bake i mame. Deca su imala priliku da saznaju a mame i bake da se prisete pomalo zaboravljenih igara i običaja, koje ljubomorno i ponosno čuvaju kao uspomenu na svoje znamenite pretke i prenesu priče o njima sa kolena na koleno.Zatim je usledilo ilustrovanje savremene i tradiconalne porodice preko priča i utisaka sa radionice. Sredina nedelje bila je namenjena igranju i samo igranju. Takmičenje u „ Igri spretnosti“ koja se igra balonima učinila je ovaj četvrtak vrlo zabavnim. Kraj nedelje bio je rezervisan za program namenjen porodici, pa su tako u igri „ Poligon – peskoči, potrči pa nagradu osvoji “ učestvovali odrasli i deca i zajedničkim snagama prelazili razne prepreke. Ono što je ovu igru učinilo interesantnijom je što je sve blo organizovano na engleskom jeziku, pa su deca tako davala instrukcije odraslima. I naravno neizbezan kviz koji škola svake godine organizuje, u kome su učestvovali i roditelji i deca i pokazali šta znaju iz opšte kulture.