Prikupljanje i načini obrade informacija o školama i zanimanjima

U okviru programa profesionalne orijentacije 10. februara 2014. godine održana je radionica Prikupljanje i načini obrade informacija o školama i zanimanjima sa učenicima sedmog razreda. Radionica je imala za cilj upoznavanje sa informacionim ponudama u odnosu na svet rada i puteve karijere, uvođenje u korišćenje resursa informacija i u načine obrade informacija i podsticanje potencijala mladih za korišćenje resursa informisanja u određenoj sredini. Korišćena je metoda poster-prezentacija. Poster će biti prezentovan na vidnom mestu u školi tako da svima bude dostupan. Radionicu su radili učenici sedmog razreda sa nastavnicom građanskog vaspitanja Marijom Milovanović, a potom popunili evalucione listove u kojima su izneli svoja zapažanja o radionici i predloge o tome kako bi oni želeli da radionica izgleda sledeći put.