Informisanost i učešće mladih u zaštiti životinja

Ugledni čas "Informisanost i učešće mladih u zaštiti životinja" je organizovan sa učenicima VIII1/2 i VI. Učenici VIII razreda su učestvovali u debati. Cilj časa je bio da da učenici nauče da argumentovano iznose svoje stavove. Učenici VI razreda su radili pano na istu temu. Učenici VII razreda koji su bili u publici su na osnovu argumenata koje su iznosili osmaci glasali za svaku od pet tema. Učenici su gledali kratke filmove o životinjama a nakon toga su iznosili svoje argumente ZA ili PROTIV. Gosti časa bili su volonteri iz udruženja za zaštitu životinja "Mrvica" iz Velike Plane koji su se na kraju časa obratile učenicima i opisale svoj volenterski rad. Organizatori časa su Gorica Vučković i Vladanka Milošević.