Sečanje na Žiku Lazića

U Lugavčini, rodnom mestu i zavičaju scenariste i književnika Živorada Žike Lazića (1933-2009.) otkrivena je spomen ploča na njegovoj kuće gde je Žika i provodio poslednje godine svog života. Inicijativu za postavljanje ploče potekla je od Bore Miloševića, direktora Osnovne škole "Branko Radičević" u Lugavčini, čiji učenici su tim povodom pripremili prigodan program. O samom piscu je govorio njegov prijatelj profesor na Fakultetu političkih nauka dr Dobrivoje Stanojević, koji je podsetio prisutne građane Lugavčine na nezaboravne junake serije "Građani sela Luga", "Muzikanti", "Ljubav na seoski način", "Doktorka na selu" čiji je scenarista bio Žika Lazić. Ispred grada Smedereva spomen ploču je otkrio predsednik Skupštine grada Bogoljub Spasojević. U dogovoru sa piščevom rodbinom, u školi u Lugavčini urediće se spomen soba " Kutak Žike Lazića" gde će se za početak naći piščev radni sto, pisaća mašina i deo biblioteke.